Výhody WordPressu
Osobně se domnívám, že výhody dalece převažují nad nevýhodami. Posuďte sami.
- Variabilita
- Snadnost instalace a ovládání
- Neuvěřitelné možnosti personalizace
- Funkcionality dodané pomocí pluginů
- Cena
Tento redakční systém je neuvěřitelně přizpůsobitelný. Lze na něm postavit téměř vše – od osobního blogu o politice ↑ až po e-shop ↑.
V základu se WordPress instaluje velmi jednoduše. Stejně tak i základní nastavení není vůbec složité. Stačí znát přístupové údaje, mít k dispozici databázi a už to jede. WordPress se v podstatě nainstaluje sám a můžete začít publikovat. Pro přizpůsobení si můžete nainstalovat šablonu, která vám nejvíc vyhovuje.
V základu nabízí tento systém několik blogových šablon. Celá řada je jich k mání zadarmo v oficiálním repositáři. Dále existují placené šablony. Za poplatek nejčastěji do 50 USD si můžete koupit v podstatě jakoukoli – od template pro magazín až po rozsáhlou internetovou encyklopedii.
WordPress můžete v podstatě libovolně rozšiřovat. Na jeho jádro můžete nabalovat tzv. pluginy. V podstatě jde o programy, které mají určitou funkci. Některé plní roli zabezpečení, jiné do systému přidají funkcionalitu e-mailingu, další umožní editovat tlačítka, jiné vytvoří obrázkovou galerii. Jednoduše – vybere si úplně každý. Celá řada pluginů je zdarma, jejich vyšší verze však bývají placené.
WordPress jako takový je zadarmo. Jak bylo uvedeno výše, je jej však možné rozšiřovat o různé placené (prémiové) funkcionality.